LAJMI FUNDIT/ 438 raste të reja e 6 vi ktima në 24 orët e fundit

Advertisment

438 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit nga gjithsej 2306 teste të realizuara. Numri më i lartë i të infektuarve sërish në Shkup, 200 persona.

Në Strumicë janë regjistruar 30 të infektuar e ndjekur nga Tetova me 27 dhe Kumanova me 21. Nga kjo sëmundje në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë gjashtë persona, tre nga Shkupi, një nga Strumica, një nga Shtipi dhe një nga Kriva Pallanka. Shifër e lartë edhe të të shëruarve. Në 24 orët e fundit listës së të shëruarve iu kanë shtuar edhe 191 persona. Për momentin në vend ka 4837 raste aktive.

Reklame

 

Во последните 24 часа се направени 2306 тестирања, а регистрирани се 438 нови случаи на ковид-19 во:- Скопје 200-…

Gepostet von Венко Филипче am Freitag, 16. Oktober 2020