Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut: 24 viktima dhe 913 raste të reja në 24 orët e fundit

Advertisment

Në 24 orët e fundit janë kryer 2731 teste të dyshuara për CoViD-19 dhe prej tyre 913 kanë rezultaur pozitivë, osé 33 per qind e tyre. Po ashtu, në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 24 pacientë, ndërsa janë shëruar 421 persona.