Koronavirusi në Shqipëri/ 14 të vde kur , 1124 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 14 persona nga koronavirusi, ndërsa janë regjistruar 1124 raste të reja nga 4254testime të kryera.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

Reklame
HTML Image as link Reklamë:
Qries

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat antiCOVID duke vendosur maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë; duke shmangur grumbullimet dhe duke ruajtur distancimin fizik; duke u kujdesur për higjenën vetjake, në mënyrë që të parandalohet përhapja e COVID-19.