Koronavirusi/ Roma mbyll 3 sheshet kryesore

Roma ka mbyllur sheshet më të populluara gjatë darkës.

Kryeqyteti i Italisë, mbylli tre sheshet për shkak se personat nuk po respektonin distancimin social.

Reklame

Gjithashtu, policia gjobiti 60 bare për shitje të alkollit jashtë orarit të lejuar. Si dhe u kontrolluan 1700 bare dhe restorante në Romë për zbatimin e masave kundër koronavirusit.

Në Romë si pasojë e koronavirusit ndalohet grumbullimi në darkë në sheshe dhe shitja e alkoolit në bare./Opinion.al