“Kosova është Shqipëri”, tifozët e Shkëndijës së Tetovës mesazh të qartë në Suedi (FOTO LAJM)

hkëndija e Tetovës nuk është e vetme në Suedi, në duelin e Conference League kundër AIK.

Ballistët janë në mbështetje të skuadrës së tyre të zemrës dhe në këtë duel ata kanë shpalosur edhe një mesazh.

“Kosova është Shqipëri” shkruhet në të dhe është një reagim për situatën e tensionuar në veriun e Kosovës ditët e fundit.