Kostovski çmendet pas kartonit të kuq, thyen ulëset në stadiumin e Tetovës (VIDEO)

Shkëndija dhe Sileksi në këto momente në Tetovë po zhvillojnë takimin e javës së 8-të në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”.

Rezultati 10 minuta para fundit të takimit është i barabartë 1:1, ndërsa nga minuta e 59-të skuadra mysfaire po luan me një futbollistë më pak në fushë pas përjashtimit të Kristijan Kostovskit.

Reklame

Ky i fundit ndali në mënyrë të palejuar mbrojtësin e krahut të majtë, Antonio Paviç, ndërsa arbitri kryesor me plotë të drejtë e përjashtoi nga loja. Megjithatë kjo nuk i pëlqeu aspak futbollistit të Sileksit, i cili pasi u ngjit lartë në tribunë filloi të thyej ulëset në shkallët e stadiumit.

Vërtetë në gjest i ulët ky nga ana e Kostovskit, i cili me siguri se do të pauzojë më shumë se një ndeshje, pas këtij starti të rëndë ndaj futbollistit të Shkëndijës.

 

Kristijan Kostovski çmendet pas kartonit të kuq, fillon të thyej ulëset në shkallët e stadiumit në Tetovë

Kristijan Kostovski çmendet pas kartonit të kuq, fillon të thyej ulëset në shkallët e stadiumit në Tetovë

Gepostet von infosport.mk am Samstag, 3. Oktober 2020