Krahasimi, Lionel Mesi në epërsi para Kristiano Ronaldos

Deri më tani, argjentinasi Lionel Mesi ka një avantazh të qartë ndaj portugezit Kristiano Ronaldo, por tifozët e Messit janë të sigurt se kjo ishte e qartë para fillimit të sezonit.

Urrejtësit e Ronaldos e quajtën menjëherë agjent 007, pasi që ka 0 gola dhe 0 asistime në 7 ndeshje të sezonit, ndërsa në anë tjetër Messi ka regjsitruar 3 gola dhe 6 asistime dhe ka qenë në fushë 6 herë. Dhe tifozët e Mesit pretendojnë se rezultati ishte një përfundim i paramenduar, sepse në bluzat e Ronaldos dhe Messit është shkruar roli i tyre, njëri ka “TeamVieëer”, tjetri ka “GOAT”

Por tifozëve të Ronaldos u kujtohet se portugezi kaloi një rend të përmasave më mirë se argjentinasi sezonin e kaluar. Mirëpo është për të ardhur keq që nga sot nuk do ta shohim Ronaldon në Ligën e Kampionëve. /albeu/