Kriza financiare prek edhe Real Madridin, nuk ka asnjë blerje në verë

Dhe, si çdo biznes tjetër, ai që e ka ndjerë më fortë këtë krizë ka qenë futbolli dhe në veçanti Reali i Madridit.

Pikërisht për këtë arsye, sipas asaj që raporton Marca, duket se Los Blancos e kanë mbyllur merkaton në hyrje për këtë sezon, teksa po mendohen që të fuqizohen sezonin e ardhshëm.

Reklame

Sipas revistës së famshme spanjolle, madrilenët nuk do të bëjnë asnjë blerje në këtë merkato verore, teksa, të gjithë objektivat i kanë shtyrë për vitin e ardhshëm, pra për verën e vitit 2021.

Reali duket se, vetëm nga biletat pritet që të humbasë 150 milionë euro, nëse të gjitha ndeshjet e këtij sezoni do të zhvillohen me dyer të mbyllura.

Kështu, nga sa mësohet, objektivat në merkaton e madrilenëve do të duhet të presin edhe një vit, në mënyrë që të konsiderojnë një transferim të tyre në kryeqytetin spanjoll.