Kroati që po “çmend” serbët: Në gjoks mban shqiponjën dhe flamurin kroat (Video)

Në anën e majtë të gjoksit ka shqiponjën, kurse në anën e djathtë simbolin kroat. Nën shqiponjën ka shkruar “Braça Vëllezër”, kurse në anën e majtë “Za dom spremni” (Për vendlindjen në gatishmëri), parullë e njohur kroate.

Ky i ri që pasqyron vëllazërinë shqiptaro kroate është bë cak i sulmeve nga serbët në rrjetet sociale, transmeton Gazeta Lajm. Mirëpo ai nuk çan fort kokën, por me krenari promovon flamurin e Kroacisë, Kosovës dhe Shqipërisë.

Reklame

Një kroat më shqiptar se ne ✊?

Një kroat më shqiptar se ne ✊? Shperndane që ta shohin te gjith ??✊

Gepostet von Shqipet n'tiktok am Montag, 8. Juni 2020