Kryeministri izraelit shpërndan në Facebook mesazhin e Vjosa Osmanit

Advertisment
HTML Image as link

Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu ka postuar në profilin e tij zyrtar të Facebook-ut një mesazh të Kryetares së Parlamentit të Kosovës, Vjosa Osmani me rastin e hapjes e ambasadës së parë në Jeruzalem nga një vend me shumicë muslimane.

Në mesazhin e shpërndarë nga kryeministri izraelit, Osmani shpreh falenderimin për njohjen që Izraeli i ka bërë Kosovës duke i kujtuar edhe ndihmën që shqiptarët iu dhanë hebrenjve para 70 viteve duke i strehuar në shtëpitë e tyre.

Reklame

Gjithashtu kryetarja e parlamentit kosovar falenderon qeverinë amerikane që bëri të mundur këtë arritje që të dy shtetet të nisin një miqësi të fortë dhe të kenë një bashkëpunim sa më të suksesshëm.