Kryeministrja e Danimarkës modeste, poston fotografi duke pastruar shtëpinë

Mette Frederiksen, S, statsminister 2020

Fotografia ku Kryeministrja daneze, Mette Frederiksen, shfaqet duke kryer pastrimin e shtëpisë është bërë tejet virale.Ajo ka postuar në facebook një fotografi ku duket duke pastruar dritaret e shtëpisë, gjest ky tejet modest për një drejtuese shteti dhe një përditshmëri e zakonshme për gratë.“Dielli i dimrit në fundjave”, – shkroi kryeministrja, përbri fotografisë që e publikoi vetë.

Frederiksen krahas aktivitetit të saj politik, ka vendosur që fundjavën ta kalojë në shtëpi, ku ka gjetur kohë për t’u marrë me pastrimin e saj.

Reklame
HTML Image as link Reklamë:
Qries

“Nuk kam pasur shumë kohë për të pastruar shtëpinë, muajt e fundit.

Një të diel të gëzuar, të gjithëve”, shkroi ndër të tjera Frederiksen.Frederiksen është kryeministre e Danimarkës që nga qershori i vitit 2019 dhe udhëheqëse e socialdemokratëve që nga qershori i vitit 2015. Ajo, gjithashtu është kryeministrja me moshë më të re, në historinë e Danimarkës.