Kurti: Agim Veliu tradhtoi Qeverinë dhe Policinë e Kosovës, prandaj e d ënova (VIDEO)

Kryeministri Albin Kurti sonte në një konferencë të jashtëzakonshme ka folur për situatën me koronavirus në Kosovë, duke mos përmendur vendimin e LDK’së për mocion mosbesimi ndaj Qeverisë, raporton Periskopi.

Ai tek kah fundi tregoi arsyet e largimit të Agim Veliut ngs Ministria e Punëve të Brendshme.

Ja deklarata e plotë: