Kurti arrin në Kroaci

AdvertismentCustom Text

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka arritur në Slavonski Brod, vendin ku ndodhi aksidenti i rëndë ku mbetën të vdekur 10 persona dhe u lënduan dhjetëra të tjerë.

Kurti u prit nga kryeministri kroat, ndërsa ishte i shoqëruar nga ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia si dhe shefi kabinetit të Vjosa Osmanit, Blerim Vela.

ReklameCustom Text

Kryeministri pritet të vizitojë spitalin ku po qëndrojnë të mbijetuarit e këtij aksidenti.

Është paraparë që ai të mbajë edhe një konferencë për media në orën 20:30.