Kurti i kërkoi debat televiziv, përgjigjet Thaçi: Të kam mundur 20 vite në mënyrë spektakolare

Lajme Kosovë Sport Futboll Magazina Cult Ekonomi Femra Stili Shëndetësi Kuzhina Auto Teknologji Fun Telegrafi Jobs Arkiva Marketing

? Vazhdon përhapja e COVID-19 #rriN’shpi

Lajmet që mund t’ju kenë ikur

Për një shëndet më të mirë

Më interesantet nga bota e sportit

Më të lexuarat nga rubrika rozë

LAJME / KOSOVËKurti i kërkoi debat televiziv, përgjigjet Thaçi: Të kam mundur 20 vite në mënyrë spektakolare

2 orë

    

Mbrëmë presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri në detyrë Albin Kurti kanë zhvilluar polemika në distancë.

Derisa Thaçi i kishte thënë Kurtit “nëse të intereson lokacioni im, me gjen në shtëpi”, ku i fundit i kishte kërkuar përballje televizive, përcjell Telegrafi.

I pyetur sot nga gazetarët nëse do të ishte i gatshëm të përballet me Kurtin në debat televiziv me Kurtin në debat televiziv, Thaçi është përgjigjur:

“Jam president i vendit. Debatet i kam zhvilluar 20 vite përballë oponentëve politikë dhe rezultatet dihen. Të gjitha kanë qenë humbje spektakolare për zotëriun [Kurtin]”.