Kush do të jetë fitues i ‘Topit të Artë’ – këta janë pesë kandidatët kryesorë për ta fituar trofeun e çmuar individual

“Topi i Artë” për vitin 2021, po shkon drejt ditëve të fundit kur do të dihet edhe fituesi i ri, pasi tashmë në listën janë 30 kandidatë.

Numërimi mbrapsht ka filluar dhe do të përfundojë më 29 nëntor, kur ceremonia e ndarjes së çmimeve do të zhvillohet në Paris, Francë.

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo kanë dominuar për kaq shumë vite, përveç vitit 2018 kur e fitoi Luka Modric, por këtë vit ka disa kandidatë të denjë për të marrë trofeun në shtëpi.

Cilët lojtarë kanë shansin më të mirë për t’u kurorëzuar si futbollisti më i mirë në botë, ndërsa ‘France Football’ ka dhënë disa sinjale?