Kush është drejtori sportiv i Lazios, i cili ndihmonte refugjatët shqiptarë gjatë lu ftës në Kosovë

Drejtori i tanishëm sporitv i klubit Italian Lazio, është shqiptari Igli Tare.

Ish përfaqësuesi i Kombëtares Shqiptare, gjatë karrierës së tij prej futbollisti ka shëtitur në shumë skuadra Evropiane.

Reklame
HTML Image as link Reklamë:
Qries

Në vitin 2001, ish su lmuesi shtatëlartë, kaloi në Serie A, tek klubi Brescia, në të cilen skuadër militonin edhe legjendat e futbollit botërore, sic janë:

ikona e futbollit italiane, Roberto Baggio, trajneri i tanishëm i “Qytetarëve”, Pep Gurdiola dhe mesfushori kreativ, italianin Andrea Pirlo.

Igli Tare i ndihmoi refugjatët shqiptarë që ishin dëbuar gjatë lu ftës në Kosovë me para dhe akomodim në Shqipëri.