Kush është mbreti i muzikës sipas Medes? (FOTO)

Meda është këngëtari i dhjetra hiteve, disa albumeve muzikore, i muzikës turbo folk, zhanër muzikor ky që falë tij u fut edhe më shumë në tregun tonë, shkruan “Kosovarja”.

Meda, ia ka dalë që të bëhet ai që ka dashur gjjthmonë, kjo pas një përpjekje të gjatë disa vjeçare.

Reklame

A e keni ditur që këngëtari gjithmonë e ka pëlqyer yllin e pa diskutueshëm të muzikës turke, Ibrahim Tatlises?

Këtë e dëshmon edhe kjo foto e ky mbishkrim nga koha kur Tatlises ishte në Prishtinë dhe Meda gjithë ekzaltim kishte pozuar pranë tij, shkruan “Kosovarja”.