Ky do jetë moti për muajin shkurt

Kosova është duke u përballur me një mot të ngrohtë në stinën e dimrit ku temperaturat në ditët e fundit, kanë shënuar 15 gradë Celsius, ky mot i cili u bë shqetësues për shumëkënd, shkruan Insajderi.

Ndryshimin e kohës dhe temperaturave të larta në stinën e dimrit Tahirsylaj nuk e sheh shqetësuese kjo për shkak se këto ditë janë afatshkurta dhe do të ketë reshje të borës gjatë muajit shkurt.

“ Në muajin shkurt do të mbretërojnë temperaturat mesatare dhe herë pas here me reshje bore. Pesë dhe gjatë shkurti do të karakterizohen me temperatura të ulëta ku gjatë natës do të shënohën deri në minus 7 gradë ndërsa gjatë ditës do të shkojnë në plus 1 dhe 5 gradë Celsius