Labi i gatshëm për ta ndihmuar Adriana Matoshin

Aktorja dhe deputetja kosovare Adriana Matoshi dje ka ndarë një lajm të hidhur në lidhje me shëndetin e saj, shkruan lajmi.net.

Adriana ka njoftuar publikisht me anë të një statusi të saj në facebook se i është rikthyer tumori në tru pas 9 vitesh.

Reklame

Që nga dje ajo ka marrë përkrahje të madhe nga qytetarët por edhe nga kolegët e saj qofshin politikanë apo artistë.

Edhe Labinot Tahiri i ka dalë në mështetje Adriana Matoshit, i cili ka thënë se nëse Adrianës i duhen mjete për trajtim jashtë vendit, atëherë është i gatshëm të kontribuojë.

Postimi i plotë i Labit:

ARTISTËT PËR ARTISTEN🙏🏻🌹🤝

Mirengjesi shqiptar dhe nëna shqiptare!
NËSE ADRIANËS I DUHET NDIHMA JONË NE JEMI ATY 24 orë…🌹🕊
Kam dalur për shumë kend në rrugë, në borë e në shi, për ;- nëna, vajza, motra e vllezër, të rinjë e të reja, për të berë atë që quhet mrekulli, duke grumbulluar brenda orëve me qindra mijera euro se bashku me shqiptarët anekand botës.

Me Adrianën, kemi pasur njeherë takime me familjen e saj se bashku me familjen time!
Adriana është një nanë e fortë shqiptare, e njohim, e cila ka përballuar sfidatat e saj edhe në të kaluarên e deri më tani, edhe kur i ka arritur majat e sukseseve ne karriren se saj!

Nëse rastësisht i duhet ndihma nga ana jonē, për të grumbulluar mjete për shërim jashte vendit, prap edhe për artisten tonë , do të dale në rrugë si ushtar i saj , për të bërë çmos që ajo t’a luftojë këtë semundje!

Lutemi për Adrianën tek Zoti , që ta kalojë edhe këtë sfidë dhe shërim të plotë.
Me dashuri, Labinot Tahiri, Kosovë e Shqipërisë./Lajmi.net