LAJM I FUNDIT: 26 vi ktima dhe 1198 raste të reja në Maqedoninë e Veriut

Advertisment
HTML Image as link

Gjatë 24 orëve të fundit, u kryen 3081 teste dhe 1198 raste të reja të COVID -19 u regjistruan në:

Shkup  572 Kumanovë – 41 Dibër – 1 Shtip – 49 Prilep – 53 Tetovë – 28 Strugë – 34 Veles – 42 Manastir – 92 Ohër – 42 Kavadar – 18 Gostivar – 11

Reklame

Gjevgjeli – 3 Strumicë – 34 Kriva Palankë – 11 Radovish – 6 Krushevë – 6 Koçani – 14 Probishtip – 5 Demir Hisar – 3 Makedonski Brod – 3

Pehçevë – 7 Berovë – 19 Valandovë – 9 Vinica – 11 Dellçevë – 11 Kratovë – 5 Sveti Nikole – 20 Kërçovë – 33 Resnje – 4 Negotinë – 11

Humbën jetën 26 pacientë, tetë nga Shkupi,një nga Kumanova, një nga Shtipi, dy nga Prilepi, dy nga Tetova, dy nga Struga, Dy nga Velesi, katër nga Manastiri, tre nga Ohri dhe një nga Gostivari.

Të shërruar janë 621 persona.