LAJMI FUNDIT/ 22 të vdekur dhe 561 raste të reja me Koronavirus në Maqedoni

Advertisment
HTML Image as link

Ministria e shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 561 raste të reja me KOVID-19, ndërsa janë bërë 1901 testime. Rastet janë regjistruar në Shkup-271, Kumanovë-29, Dibër-2, Shtip-19, Prilep-33, Tetovë-26, Veles-20, Strumicë-32…

Instituti për Shëndet Publik, përcjell SHENJA, ka regjistruar 197 pacientë të shëruar.
Për fat të keq në 24 orët e fundit është shënuar numër rekord i personave të cilët e kanë humbur jetën nga koronavirusi, edhe atë 22. /SHENJA

Reklame

 

https://www.facebook.com/filipce.venko/posts/2530570093916675