LAJMI FUNDIT/ 8 viktima, 237 të infektuar me Covid-19 dhe 460 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1.525 teste, ndërsa janë regjistruar 237 raste të reja me COVID-19, njofton Telegrafi Maqedoni.

Në Shkup-123, Kumanovë-15, Dibër-1, Shtip-4, Prilep-8, Tetovë-7, Strugë-11, Veles-5, Manastir-5, Ohër-13, Kavadar-11, Gjevgjeli-6, Strumicë-5, Kriva Pallankë-3, Radovish-2, Koçan-3, Probishtip-1, Demir Hisar-1, Berov-2, Vinicë-1, Sveti Nikollë-1, Kërçovë-2, Resnjë-1, Negotinë-6.

Reklame

8 persona vdiqën, një pacient nga Shkupi (75), dy nga Kumanova (61 dhe 65), një nga Shtipi (71), një nga Manastiri (66), një nga Ohri (79), një nga Radovishi (75) dhe një pacient nga Koçan (67).

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me coronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 84.024.