Lajmi fundit/ Arr estohet kryetari Istogut Haki Rugova?

Advertisment
HTML Image as link

Kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova është arrestuar me urdhër të prokurorisë. Rugova është edhe nënkryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Perveç Kryetarit të Istogut është ndaluar edhe nënkryetari dhe një zyrtar i Komunës së Istogut.

Reklame

Sipas burimeve të kallxo.com të njëjtit janë ndaluar nëm dyshimin për keqpërdorim të detyrës zyrtare, konfliktit të interesit dhe falsifikimit të dokumentit.

Ende nuk ka njoftim të autoriteteve të sigurisë për këtë arrestim.

RTKLive do t’ju mbajë të informuar për këtë ngjarje…