LAJMI FUNDIT: Kosova sh.ënon edhe dy gola të shpejtë, tani rezultati 5-3

33
#

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Kosova ka sh.ënuar go.lin e dytë me Valon Berishën sërish. Sancho sh.ënoi golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më pas.

Në minutën e 38-të Anglia thelloi avantazhin në 3-1, me një autogol nga kosovari Vojvoda.

Kane e nxori Anglinë nga telashet duke shënuar golin e dytë në minutën e 19-të.

Berisha shënoi për Kosovën që në minutën e parë, dhe Anglia u përgjigj në minutën e tetë duke barazuar me Sterling.

Por tani po ndryshon githcka, Valon Beriha shenoi golin e dyte dhe Muriq nga penalltia golin e trete pra rezultati eshte 5-3