LAJMI FUNDIT/ Tërmeti dridh Dibrën

Advertisment

Një tërmet është regjistruar sot afër Dibrës.

Tërmeti ishte me magnitudë 2.2, ndërsa epiqendra ishte 9 km nga Dibra dhe 61 km nga Tirana.

Reklame

Tërmeti ishte me thellësi prej tre kilometrave.

Në Ballkan sot kishte tërmet edhe në Greqi dhe Kroaci.