Lajmi fundit/ Tërmeti lëkund Tiranën dhe Durrësin

U duk se ishin harruar, por një tërmet ka lëkundur Tiranën dhe Durrësin mbrëmjen e së mërkurës.

Lëkundja me mangitudë 3 e shkallës Rihter e kishte epiqendrën në detin Adriatik me një thellësi vetëm 5 km.

Reklame

Nuk raportohen dëme, por qytetarëve u janë rikthyer ndjesitë e hidhura të pak muajve më parë.