LAJMI I FUNDIT: Anulohen zgjedhjet në Han të Elezit, shkohet në rivotim

Hani i Elezit do të shkojë në rivotim.
Kjo është bërë e ditur nga Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa në një komunikatë për media, shkruan lajmi.net.

Vendimi në fjalë vjen pas ankesës së ish-kryetarit Rufki Suma.

Kjo komunë në raundin e parë është fituar pa balotazh nga Partia Demokratike e Kosovës. /Lajmi.net/