Konfirmohen dy raste me Koronavirus në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Arben Vitia në një konferencë për media kosovare ka konfirmuar dy raste të prekura me koronavirus në Kosovë.

Një është shtetase italiane, një dyzet vjeçare dhe një kosovar rreth të shtatëdhjetave, shkruan albinfo.ch.