Edhe 30 persona po tesohen për koronavirus

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në konferencë për shtyp nga Qeveria deklarohet rreth gjendjes me virusin Covid 19, si dhe rasteve të reja.

Ai mes tjerash deklaroi se sot edhe 30 persona po testohen për koronavirus, ku një person është nga Kumanova, dy nga Shkupi dhe të tjerët nga Dibra dhe rrethina.