LAJMI I FUNDIT: Presidenti Donald Trump shtrihet në spital

Advertisment

Presidenti amerikan Donald Trump është shtrirë në spital, derisa ka hyrë në më pak se 24 orë doli pozitiv me koronavirus, shkruan BBC, përkthen Periskopi.

Presidenti Trump shfaqi ‘simptoma të mesme’ me Covid 19 të martën. Është raportuar se ai po trajtohet me ‘një koktej’ anti-trupash dhe vitamin të ndryshme.

Reklame

Ndërkohë mediat botërore, raportojnë se Trump është dërguar me helicopter në spital ushtarak. /Periskopi