Lëkundje të fuqishme tërmeti në Greqi, ja epiqendra dhe magnituda

Advertisment
HTML Image as link

Një tërmet me magnitudë 5.7 i shkallës Richter ka tronditur Greqinë vetëm pak minuta më parë.

Sipas faqes europiane EMSC, lëkundjet ishin në thellësi 24 kilometër, ndërsa epiqendra ishte nëishullin e Kretës..

Reklame

Deri më tani nuk ka njoftime për të lënduar apo dëme materiale, ndërkohë që newsbomb do t’ju mbajë të informuar në vazhdim.