Lirohet nga qelia Fisnik Syla, biznesmeni që u arr estua me Fjolla Morinën

Advertisment
HTML Image as link

Lirohet nga qelia Fisnik Syla, biznesmeni që u arr estua me Fjolla Morinën, bashkë me të dhe shoferi i këngëtares Fitim Muji.

Prokuroria kërkoi “arr est ne bu rg” për biznesmenin dhe shoferin e këngëtares por Gjykata vlerësoi se nuk ka prova të mjaftueshme që i fajëson ata.

Reklame

Pavarësisht se ishin në të njëjtin mjet me të, Morina i shpëtoi dy djemtë nga përgjegjësitë, teksa deklaroi se ata nuk kishin asnjë dijeni për ar mën dhe se këtë të fundit e kishte dhuratë nga një mik i dashur që nuk jeton më.

Këngëtarja Fjolla Morina u arr estua më 19 shtator në Morinë, pasi u kap me dy ar më zjarri pistoleta me vete.

Në makinën tip “Audi” bashkë me këngëtaren ishin edhe biznesmeni Fisnik Syla dhe shoferi i këngëtares.

Në media qarkulloi lajmi se Fjolla ishe në një lidhje me biznesmeni Fisnik Syla, dhe se ky i fundit, pronar i një rrjeti restorantesh, i cili i kishte blerë këngëtares edhe Audin Q7 luksoz.

Pas këtij lajmi ka reaguar për herë të parë vetë këngëtarja përmes një postimi në “Instastory”, ku shkruan se nuk ka lidhje intime me biznesmenin dhe se ai është familjar.

Ajo bëri thirrje të mos përfshijnë njerëz familjarë në valle. Fjolla Morina është një ndër këngëtaret që gjithmonë ka rënë në sy për jetën luksoze dhe videoklipet e shtrenjta ndërsa tani ndodhet në arr est shtëpie në qytetin e Kukësit./ Abc News