Liroi masat, rritet numri i të infektuarve në Gjermani

Advertisment

Pas lehtësimit të masave është rritur numri i të infektuarve nga koronavirusi në Gjermani.

Sipas institutit Robert Koch në 24 orët e fundit u regjistruan 1284 raste të reja me Covid-19, duke çuar numrin total të personave të prekur në 166,091.

Reklame

Gjithashtu rritjepësoi dhe numri i viktimave nga virusi vdekjeprurës ku në 24 orë 123 persona humbën betejën me Covid-19, për një total prej 7119 vdekjesh./ Opinion.al