Llalla: Goce Dellçevi ka vepruar si agjent bullgar për interesat e Bullgarisë!

Advertisment

“Goce Dellçevi ka lindur në një pjesë që i themi Kilkis, është shkolluar në shkollat bullgare, i përkiste kishës së Bullgarisë, ishte mësues i Bullgarisë në fshatrat bullgar, në Shtip ka vepruar si agjent i Bullgarisë për shënimin e popullsisë dhe propagandën bullgare”, deklaroi në Click Plus historiani Arben Llalla.

Llalla: Goce Dellçevi agjent bullgar për interesat e Bullgarisë!

Gepostet von TV21 am Mittwoch, 21. Oktober 2020