Lojtari i Huescas vjen me huqjen e vitit, nuk arriti të shënojë në portën bosh (video)

Barcelona ka shënuar fitore me rezultat 4:1 ndaj Huescas në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 27-të në La Liga.

Një tjetër performancë e klasit të lartë nga Lionel Messi. Argjentinasi mbrëmë shënoi dy gola dhe kontribuoi me një asist në fitoren e Barcelonës.

Golashënuesi i vetëm i Huescas mbrëmë, Rafa Mir bëri një nga huqjet më të mëdha.

Nga 30 centimetra distancë Mir nuk arriti të dërgonte topin në portën totalisht të boshatisur.