Lubço Georgievski: ‘Shkupi është qytet Dardan’ (VIDEO)

Advertisment

Ish kryeministri i Maqedonisë Lubço Georgievski në një intervistë për Kanal 5 i zbulon gjitha pjesët e Maqedonisë se cilëve shtete të lashta u takojnë dhe kan qenë, ai për Shkupin me rethinë thotë se është dhe ka qenë qytet Dardan.

Ai poashtu thotë se edhe 1000 vite Shkupi është qytet Dardan.

Reklame

Për më shumë ndiqeni videon intervistën e Lubçe Georgievskit./tetova1

Keto fjal i thot ish kryeministri i Maqedonis Lubco Georgievski

Gepostet von Naser Kb Shkupi am Mittwoch, 12. August 2020