Mahmut Ferati lanson këngën e re ‘Lamtumirë Gurbet’ (Video)

Këngëtari i mirënjohur tetovar dhe shumë i dashur për publikun mbarë shqiptar Mahmut Ferati ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor shkruan Televizioni Koha.

Kënga titullohet “Lamtumirë Gurbet” dhe siç mund ta kuptoni edhe nga titulli i kushtohet gurbetçarëve anembanë botës.

Reklame

Kënga vjen përplot ritëm, dhe me interpretim të shkëlqyer nga këngëtari dhe profesori i nderuar Mahmut Ferati.

Kënga për herë të parë u këndua në emisionin “E diela Me Ne” që transmetohet në Televizionin Koha Tetovë.

Gurbetqar ndëgjim të këndshëm.