Maqedoni, 150 raste të reja me Covid-19, gjashtë viiktima nga Tetova dhe 3 nga Shkupi

Advertisment

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë bërë 1.086 testime dhe janë regjistruar 150 raste të reja.

Prej rasteve të reja 93 janë në Shkup, 7 Kumanovë, 3 Shtip, 4 Prilep, 12 Tetovë, Strugë 3, Manastir Negotinë dhe Koçani nga 1, Ohër 9, Kërçovë 8 dhe Resnjë 5, njofton Telegrafi Maqedoni.

Reklame

Nga Ministria e Shëndetësisë bëjnë të ditur se kanë humbur jetën nëntë persona, gjashtë nga Tetova dhe tre nga Shkupi.

Momentalisht në Maqedoni ka 3.393 raste aktive me coronavirus ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë diagnostifikuar 5.906 persona, prej të cilëve 2.236 persona janë shëruar dhe 277 persona kanë humbur jetën./Telegrafi/