Maqedoni, 182 të infektuar dhe 6 viktima nga koronavirusi

Në 24 orët e kaluara janë regjistruar 182 raste të reja me Kovid-19 në: Shkup- 107, Tetovë – 23, Kumanovë – 14, Shtip – 4,  Kërçovë – 13, Strugë – 5, Ohër – 2, Gostivar – 4, Strumicë-1, Koçan – 1, Berov – 1 etj.

Ndërkaq betejën me koronavirusin e kanë humbur gjashtë persona,

Reklame

dy nga Shkupi, dy nga Kumanova dhe dy nga Tetova, ndërsa anë shëruar 33 pacientë.