Maqedoni, 20 vjeçarja vetaksidentohet me veturë, vdes në vend

Vajza 20 vjeçare ka humbur jetën në fatkeqësinë automobilistike, pasi me veturën e saj ka dalur nga rruga.

Sipas të dhënave të MPB, fatkeqësia ka ndodhur sot rreth ora 7:15 të mëngjesit në autostradën Miladinovci-Shtip në vendin e quajtur Ura Erçelike”

S.M. nga fshati Kadrifakovë i Shën Nikollës, me veturë Wosfagen Polo ka humbur kontrollin dhe ka dalur nga rruga.

Vajza me lëndime të rënda është dërguar në spital në Shtip ku edhe ka ndruar jetë. /Tetova1