Maqedoni, 701 gjoba për mosmbajtjen e maskës

Advertisment
HTML Image as link

Dje janë regjistruar 701 shkeljet të masës për mosmbajtje të maskës mbrojtëse, informojnë nga MPB.

“Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, janë regjistruar 701 shkelje të masës për mosmbajtjen e maskës mbrojtëse”, thonë nga MPB.

Reklame Reklamë:
Qries

Nga Ministria e Punëve të Brendshme bëjnë apel deri te të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria me qëllim mbrojtje nga coronavirusi./Telegrafi