Prej nesër pregadituni, acar dhe ulje të temperaturave

Nga dita e nesërme Maqedonia po hunë në fazën e verdhë alarmante ku temperaturat do të ulen deri -15 gradë celsius.

Moti gjatë ditës së nesërme do të jetë kryesisht i vranët me erë të përfocuar në drejtim verior dhe me reshje të kohëpaskohshme të borës.

Reshjet e borës në pjesën perëndimore do të jenë me intensitet mesatar ndërsa gjatë ditëve të ardhsme moti do të jetë i acartë dhe stabil.

Moti gjatë ditës së hënë do të jetë i acartë me erë të përforcuar në drejtim verior.

Temperatura minimale do të jetë prej -6 deri dy gradë celsius ndërsa temperatura maksimale nga -2 deri 5 gradë celsius.

Të martën moti pritet të jetë i acartë ku temperaturat do të lëvizë prej -10 deri 0 gradë celsius./Telegrafi/