Maqedonia po then rekorde; 205 raste të reja dhe 6 vi ktima

Advertisment

Gjatë 24 orëve të fundit në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 205 raste të reja të të infektuarve me Kovid 19.

Ndërkohë që numri i të shëruarve është më i lartë se i të infektuarve dhe shënon 336.

Reklame

Sipas raportit gjatë 24 orëve të fundit kanë nderuar jetë edhe 6 pacientë të prekur nga Kovid-19