Maqedonia sot e shqyrton heqjen e testit PCR për kosovarët

Advertisment

Burime nga Komisionit për Sëmundje Infektive, në mbledhjen e parë të javës Qeverisë do t’i rekomandohet heqja e këtij testi.

Vendimi vjen pas reagimeve të shumta nga Oda Ekonomike e Maqedonisë së Veriut dhe ajo e Kosovës, se janë duke përjetuar humbje të mëdha ekonomike.

Reklame

Ndryshe, Kosova të premten ka hequr testin PCR negativ për kalim transit nëpër territorin e saj.