Marku përballet sonte me boksierin britanik

Advertisment

Është bërë e ditur se Florian Marku dhe Rylan Charlton do të përballen sonte në kuadër të peshave të lehta në boks.

Boksieri shqiptar sonte është i gatshëm vetëm për një fitore bindëse.

Reklame

“Mezi kam pritur për këtë ditë prej padrejtësisë ndaj meje në përballjen e fundit. Jam i lumtur që Rylan është i pamposhtur pasi mua më pëlqejnë përblalje të tilla”, ka thënë Marku.

I pyetur nëse do të fitojë me nokaut, Marku u përgjigj: “100 përqind”.
Ndryshe, përballja e sontme zhvillohet në “Wembley”, në Londër.