Më në fund ja kur do të ketë reshje dëbore

Moti sot me vr anësira dhe kryesisht i ftohtë, pasdite dhe në orët e mbrëmjes do të ketë reshje të dëborës, më intensive do të jenë në pjesët perëndimore.

Në pjesët më të mëdha të vendit do të formohet shtresë dëborë, ndërsa në pjesët perëndimore do të jetë shumë më e madhe.

Reklame

Temperatura do të jetë në interval prej 0 deri në 7 gradë Celsiusë.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do të jetë kryesisht me vr anësira dhe i ftohtë, pasdite dhe në mbrëmje do të ketë reshje dëbore.

Temperatura maksimale do të arrij deri në 3 gradë Celsiusë.