Menaxheri shqiptar nga Tetova e shet lojtarin serb nga Napoli tek Interi

Advertisment
HTML Image as link

Interi i Milanos seriozisht është i interesuar për lojtarin defanziv të napolit dhe të kombëtares serbe, Nikolla Maksimoviq.

Kontrata e lojtarit serb me klubin e Napolit skadon në fund të këtij sezoni, prandaj është e madhe mundësia që fanellën zi-kaltër ta veshë si lojtar i lirë, pa kurrfarë kompensimi.

Reklame

Interi, i udhëhequr nga drejtori Bepe Morata, dëshiron ta shfrytëzojë këtë situatë dhe veçmë kanë vendosur kontakte me agjentin e tij, Fali Ramadani, shqiptar nga Tetova, shkruajnë mediat italiane.