Mërgimtarët drejt vendlindjes, s’kanë fund kolonat në kufirin Hungari – Serbi (VIDEO)

Janë shkaktuar kolona të gjata, në kufirin Hungari – Serbi, saktësisht në Horgosh, pikë kryesore kufitare të cilën e përdorin kosovarët për të ardhur në atdhe.

Në videon e siguruar nga Indeksonline, të bërë në ora 04:00 të mëngjesit, shihet se kolonat nuk kanë fund.

Shumica nga kosovarët që jetojnë në Gjermani dhe Austri e përdorin këtë kufi. Më poshtë pamjet.

VIDEO:

 

Mërgimtarët drejt Kosovës, s’kanë fund kolonat në kufirin Hungari- SerbiJanë shkaktuar kolona të gjata, në kufirin Hungari- Serbi, saktësisht në Horgosh, pikë kryesore kufitare të cilën e përdorin kosovarët për të ardhur në atdhe.Në videon e siguruar nga Indeksonline, të bërë në ora 04:00 të mëngjesit, shihet se kolonat nuk kanë fund.Shumica nga kosovarët që jetojnë në Gjermani dhe Austri e përdorin këtë kufi.Më poshtë pamjet./Indeksonline/

Gepostet von TetovaOnline am Sonntag, 26. Juli 2020