Mërgimtari nga Likova tregon çfarë dhimbjesh shkakton Koronavirusi deri sa të shërohet

Mërgimtari nga Likova në Zvicër, Ali Ibraimi, tregon se çfarë dhimbje dhe komplikime shkakton Koronavirusi. Ai ka biseduar me një mikun e tij italian të moshës 62 vjeçare, që është infektuar dhe shëruar nga Koronavirusi, transmeton Gazeta Lajm. Ja çka shkruan Ibraimi në bazë të bisedës me mikun e tij zviceran:

Keshilla e nje te semuarit nga coranavirusi.

Reklame

Pak minuta me heret fola ne telefon me nje mik timin (Zvicerran 62 vjec) , i prekur nga coronavirusi para dy jave nga Italia…e kishte kaluar periudhen e inkubacionit me sukses, por jo pa veshtersi… Ne pyetjen time cili ishte momenti me i veshtir? Tha “pervec dhimbjeve te trupit qe jan te perballueshme per nje subjekte i shendoshe, frymarrja ishte problemi me i madh, ne nje moment mendova se mbarova! Kurr skam pas frige qe po vdes ne jeten time si kesaj radhe, shyqir Zotit ja dola!”.
Ma jep nje keshille, i thash?

Tha, “cdo 15 minuta ( koha qe virusi humbe fuqin) te dezinfektohesh duart, sepse me duart e tua e bart virusin dhe, natyrishte, larg me shum se nje metre nga personat per reth, posaçërisht ata qe flasin”.