Merkel merr vendimin e dhimbshëm për tifozët e futbollit në Gjermani

Advertisment

Ndeshje e Bundesligës do të vazhdojnë të luhen me dyer të mbyllura edhe në sezonin e ri.

Kështu ka marrë vendim kancelarja, Angela Merkel. Ky vendim do të jetë në fuqi deri me 31 dhjetor të këtij viti, transmeton Indeksonline.

Reklame

Në futbollin gjerman ekzistonte një ide që të lejohen tifozët në stadiume por me numër të limituar.

Në Gjermani që nga fillimi i pandemisë janë shënuar mbi 240 mijë raste dhe kanë vdekur 9 mijë e 290 persona./Indeksonline/